Şişli Belediyesi olarak çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim ve gelişimleri için birçok alanda ve hizmet merkezinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

3 – 6 yaş arası çocuklarımız Kreş ve Gündüz Çocuk Bakımevlerimizde MEB müfredatına uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Merkezlerimizde Türkçe ve dil etkinlikleri; fen ve doğa etkinlikleri; el becerilerini geliştirici ve sanatsal etkinlikler; ilkokula hazırlık için faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Destek Eğitim ve Kurs Merkezlerimizde 9-13 yaş arası gençlerimize Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce dersleri kapsamında MEB müfredatıyla entegre yardımcı ders desteğinde bulunulmakta, çocukların akademik ve sosyal alanlarda gelişimini destekleyen atölye çalışmaları yapılmakta, bunun dışında özel gün ve haftalarda yapılan etkinlikler, sanatsal aktiviteler ve müze ziyaretleri de verilen hizmetlerin arasında yer almaktadır.

Mahalle Evlerimizde de çocuklarımıza ve gençlerimiz için derslerine destek kursları verilmektedir. Bu hizmetlerin yanında yetişkin ve okuma yazma bilmeyen komşularımız için ise okuma yazma kurs hizmetimiz de bulunmaktadır. Mahalle Evlerimizde ayrıca birçok alanda hobi kurslarımız bulunmaktadır.