İLÇEMİZDE BULUNAN MUHTELİF MAHALLELERDEKİ SPOR SALONLARIMIZDA SUNULAN SPOR HİZMETİ

 

Şişli Belediyesi görev ve hizmet bilinci ile en önemli hedefimiz komşularımızın yaşam kalitelerini yükseltmeye yardımcı olmak, geleceğimizin teminatı olan sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için sporu günlük yaşamın olmazsa olmazı yapmaktır.

Bu amaçla, spor yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızın kullanımı için; Feriköy –Seymen Spor Salonu, Yayla Spor Salonu, Teşvikiye-Topağacı Spor Salonu, Halide Edip Adıvar Spor Salonu, Mahmut Şevket Paşa Spor Salonu, İzzetpaşa Spor Salonu, Gülbahar Spor Salonu, Fulya Yüzme Havuzu ve Ayazağa Yusuf Tunaoğlu Spor Stadı olarak uzman eğitmenlerimizle birlikte Covid 19 tedbirleri ve tüm hijyen kuralları dahilinde, fitness, plates, streching, yoga ve step, yüzme dersleri ile, Stadımızda Federasyon (Amatör Spor Kulüpleri – Ampüte Spor Klüpleri) spor müsabakaları hizmeti vermekteyiz.

 

YAZ SPOR OKULLARI – KIŞ SPOR OKULLARI


Çocuklarımızın, gençlerimizin, engelli ve dezavantajlı öğrencilerimizin, sağlıklı gelişimleri için spor faaliyetlerine özel olarak önem veriyor ve bu konuda hizmetler üretiyoruz.

Bu kapsamda Dönemsel olarak Yaz Spor Okulu ve Kış Spor Okulu olmak üzere, 7-14 yaş çocuklarımıza, gençlerimize, engelli ve dezavantajlı öğrencilerimize, ilçemiz dahilinde; Yayla Spor Salonunda, futbol, basketbol, tenis, masa tenisi, güreş ve karete dersleri ile Fulya Yüzme Havuzunda, yüzme eğitimleri verilmektedir.

 

AÇIK HAVA SPOR ETKİNLİKLERİ


Şişli İlçesi sınırları dahilinde bulunan, Maçka Sanat Parkı, Haydar Aliyev Parkı olmak üzere, 15 Haziran – 15 Eylül tarihleri arasında eğitmenlerimiz eşliğinde; plates, streching, yoga etkinlikleri, 21 Haziran Dünya Yoga Günü, 7 Temmuz, Dünya Değişim (Nefes) günü etkinleri her yaştan Şişli İlçesindeki tüm komşularımıza hizmet verilmektedir.

2019-2020-2021 Covid 19 döneminde, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda sokağa çıkma sınırlandırmaları bittikten sonra 2021 yılı Haziran-Temmmuz-Ağustos-Eylül aylarında yukarıda belirttiğimiz etkinliklerimize vatandaşlarımızın yoğun ilgisi olmuştur.

 

BELGRAD KOŞUSU


 Belgrad Koşu etkinliğimiz 12 Ay olarak devam etmekte olup, Her Pazar 09:00 – 11:30 saatleri arasında, Şişli İlçesinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı ücretsiz olarak Fransiz Lape Hastanesi önünden Servis araçları ile alıp, Belgrad Ormanına intikalinden sonra deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldıktan sonra yine aynı servis araçları ile Fransız Lape Hastanesi önüne getirerek bu hizmeti vermekteyiz. Bu etkinliğimize yaz ve kış mevsimleri de dahil olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun ilgisi olmaktadır.