#AtatürkMüzesi

#ferikoy

#tesvikiye

#nisantasi

#maçkaparki

#ŞişliCamii

#Mecidiyeköy

#FulyaMahallesi

#Feriköy

#Darülaceze

#mackaparki

#AbdiİpekçiHeykeli

'Ev Yapımı Eylem' Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde

27.09.2018

'Ev Yapımı Eylem' 28 Eylül 2018 Cuma günü saat 20.30'da, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Hülya Karakaş’ın Sahneye Koyduğu oyunda Hülya Karakaş, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu, Ayşenur Nuhoğlu, Mert İşcan rol almakta.

Oyunun yönetmeni Hülya Karakaş Ev yapımı Eylem’in konusunu şöyle tarif ediyor. “İnsan doğası hem çok karanlık hem de çok aydınlık. İnsanın, pek çok bilmediğimiz özellikleri olduğunu ve yüzleşmenin ne kadar zor olduğunu görüyoruz, kendimiz de dahil. Kendini iyi insan olarak tanımlayan kişilerin de büyük oranda körleşme, sağırlaşma yaşaması mümkün. Olup biten toplumsal olaylar için artık yeteri kadar üzülemiyoruz, çünkü alıştırıldık. Her türlü acıyı kanıksadık ve normalleştirdik.

Ev Yapımı Eylem, hiçbir şey yapma gereği duymasa bile, içinde duyduğu küçük çığlığı, bastıramadığı isyanı, gerçekleştirmek üzere evde toplanıp eyleme dönüştüren üç kadının hikayesi.

Üç rezidans kadını; acılı anneler ve kadın cinayetleri için yaşadıkları isyanı protesto etmeye karar verirler ve bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere ev tarzı bir eylem yapmak üzere toplanırlar. Korku, panik ve acı halleri eğlenceli başlayan, gerçekle yüzleştikleri an acıya dönüşen günümüz insanının trajedisini anlatır.”