#AtatürkMüzesi

#ferikoy

#tesvikiye

#nisantasi

#maçkaparki

#ŞişliCamii

#Mecidiyeköy

#FulyaMahallesi

#Feriköy

#Darülaceze

#mackaparki

#AbdiİpekçiHeykeli

Bilim Evleri

Şişli Belediyesi bünyesinde 2014 Ekim ayından bu yana eğitim vermekte olan Etüt Eğitim Merkezlerimiz,  2016 Kasım Ayından bu yana Bilim Evi (Örgün eğitime destek kursu)olarak hizmet vermektedir.

Bilim Evleri ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimize İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi ve Türkçe alanlarında destek olmayı hedef almıştır. Öğrencilerimizin okul derslerine paralel bir eğitim hizmeti sunan sistemimiz, okul başarılarını da görülür ölçüde artırarak memnuniyet sağlamaktadır.

Bilim Evi programlarımız;

Öğrencilerin akademik başarısını artırmayı,

Öğrencilerin matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı göstermelerini,

Öğrencilerin okumaya karşı ilgi ve yeteneklerinin artmasını,

Öğrencilerin yeni ilgi alanları ve beceriler kazanmasını,

Öğrencilerin ev ödevlerini öğretmen gözetiminde daha kaliteli yapmalarını,

Öğrencilerin olumlu sosyal davranışlar kazanmalarını,

Öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artmasını,

Öğrencilerin, düzenli yapılan konu anlatımları ve ders tekrarları sayesinde okul ve merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını,

Öğrencilerin düzenli olarak ders çalışma alışkanlığı kazanmalarını,

Öğrencilerin araştırma becerileri kazanmalarına katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

Ders Dışı Etkinlikler

 Yaz ve kış dönemleri boyunca öğrencilerin birçok sanatsal, eğitsel ve kültürel etkinliğe katılmaları hedeflenir. Öğrencilerin farklı kazanımlar edinmesi ilkesiyle İstanbul Modern Sanat Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi, Koç Müzesi, Sabancı Müzesi, Sunay Akın Oyuncak Müzesi, Barış Manço Müzesi, İş Bankası Müzesi, Havacılık Müzesi gibi İstanbul’un önemli müzelerine düzenlenen geziler, öğrencilerin kültürel ve sanatsal açıdan gelişimini sağlamaktadır. Öğrenciler katıldıkları atölye çalışmaları ile farklı bakış açıları kazanmaktadır.

 Yapılan tüm etkinlikler öğrencilerin yaş seviyesine ve bireysel ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir ve ücretsizdir.

 Bunlara ek olarak her hafta farklı bir yazarın rehberliğinde gerçekleştirilen Yazarlık Atölyesi çalışmamızla öğrencilerin hayal dünyasını genişletmenin yanı sıra sosyalleşerek genel kültür sahibi bireyler yetişmesine katkıda bulunmaktayız.

 Ayrıca Gülbağ Bilim Evinde profesyonel IM satranç eğitmenimiz ile yürütülen satranç kulubumuz öğrencilerin algoritmik düşünce becerisi geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kodlama Eğitimleri

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için biraraya gelen Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat ile işbirliği halinde yürüttüğümüz “Yarını Kodlayanlar” başlıklı kodlama eğitimlerinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğreniyorlar.

Proje kapsamında verilen eğitimlerde çocuklara 4 temel değeri öğretmek hedefleniyor:

•Hayal et,

•Tasarla,

•Yap

•Paylaş.

Buna ek olarak “Scratch” programlama dili eğitimleri de gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte çocukların yaratıcı düşünme becerileri ile algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmalarını sağlanıyor. Sonrasında eğitimi alan çocuklarla “Hackathon” etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

10 – 14 yaş grubundaki çocuklara sunduğumuz bir diğer basamak eğitim ise Arduino eğitimi. 16 saatlik Arduino eğitiminde çocuklar temel elektronik konularından, temel elektronik bileşenlerine, üç boyutlu modellemeden proje yaratım ve prototipleme süreçlerine uzanan uçtan uca bir eğitime erişme fırsatı yakalıyorlar.

Bilim evleri, pazartesinden cumaya 11.00- 19.00, cumartesi günleri ise 10.00- 17.00 arasında açıktır. 16.00’da başlayan dersler öncesi öğrencilerimiz öğretmenlerinden destek almak ve ödev yapmak için bilim evlerimize gelebilmektedirler.

Detaylı bilgi için:

Gülbağ Bilim Evi: (212) 220 17 02

Feriköy Bilim Evi: (212) 234 94 38

Mahmut Şevket Paşa Bilim Evi: (212) 235 31 24

null null
null null
null null
null null

14 haftalık satranca giriş eğitimini tamamlayan 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar.

null null
null null

18 öğrencimize Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye desteğiyle hayat bulan 'Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor' isimli kodlama eğitimi verildi. Öğrencilerimiz bu 16 saatlik eğitimin sonunda sertifikalarını almaya hak kazandılar. Kodlama eğitimlerimiz yıl boyu devam edecek..

null null
null null

Öğrencilerimiz ikinci eğitim dönemi boyunca fen ve matematik derslerini pekiştirmek için Rahmi Koç Müzesi'ndeki 'Renkli Matematik Dünyası', 'Astronomi Atölyesi' ve 'Enerji Atölyesi' derslerine katılmaktadırlar. Öğrencilerimiz 40'ar dakika süren bu eğitimlerde ilköğretim okullarının ilgili branş derslerini destekleyen deney setleriyle oynayarak, eğlenerek ve düşünerek öğreniyorlar.

null null
null null
null null