#AtatürkMüzesi

#ferikoy

#tesvikiye

#nisantasi

#maçkaparki

#ŞişliCamii

#Mecidiyeköy

#FulyaMahallesi

#Feriköy

#Darülaceze

#mackaparki

#AbdiİpekçiHeykeli

Evlendirme Daireleri

 

MAÇKA EVLENDİRME: 0 212 230 90 91 - 0 212 248 10 69

FERİKÖY EVLENDİRME:  0 212 343 94 30 - 50

KUŞTEPE EVLENDİRME:  0 212 356 74 74 

 

EVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGE VE BİLGİLER

Evlenecek olan çiftler müracaat saati 09:00 - 14:00 saatleri arasında birlikte başvuru yapmaları zorunludur. Resimlerin, 6'şar adet resim 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. (Fotokopi resimler geçersizdir) Çiftler Şişli İlçesinde oturmuyorlar ise oturdukları İlçe Belediyesinden birisinin bağlı olduğu evlendirmeye beraber giderek, Evlendirme izin belgesi alıp Evlendirme dairelerimize müracaat edebilirler.

• Nüfus Cüzdanlarının(Resimli)Asılları Fotokopileri (Sürücü Belgesi Geçerli Değildir)
• Sağlık Raporları Aile Hekimliği, Sağlık Ocakları veya Devlet Hastanelerinden Alınacaktır. Çiftlerin Sağlık Raporu Alırken, Talasemi Testide Yaptırmaları Zorunludur.
• Evlenme Ehliyet Belgesi Bizim Tarafımızdan Verilmektedir. Kızlık Soyadını Kullanmak İsteyenlerin Müracaat sırasında Soyadı Dilekçesi doldurmaları gerekmektedir.
Not: Boşanıp tekrar evlilik yapanlar için nüfus cüzdanlarının medeni hali kısmı evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. Kadınlar boşanma tarihinin aile kütüğüne işlenmesinden 300 gün sonra evlilik yapabilirler ancak bu süre aile mahkemesi kararı ile kaldırılırsa evlilik müracaatı yapabilirler.17 yaşını doldurmuş kadın ve erkek anne baba muvafakatname,16 yaşını doldurmuş olanlar ise mahkeme kararı ile evlenebilirler.

YABANCI UYRUKLU MÜRACAATLAR İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

• 6 adet Vesikalık Fotoğraf
• Sağlık Ocağından Evlenme Raporu
• İstanbul'da Konsolosluğu var ise Bekarlık Belgesi alınacak, bu belge Kaymakamlıktan tasdikli olacaktır. Yok ise Ankara Büyükelçiliğinden Bekarlık Belgesi Dışişleri Bakanlığından tasdikli olacaktır. Bekarlık Belgesi kendi ülkesinden alınacak ise o ülkedeki Türk makamlarına tasdik edilmesi veya apostil onayının olması gerekmektedir.
• Doğum belgesi tercümesi (noter onaylı)
• Noter tercümeli Pasaport
• Evlenecek çiftlerden birisi Türk birisi yabancı uyruklu ise nüfus müdürlüğünden çok dilli evlenme ehliyet belgesi alınacaktır. Vizesi veya İkamet Teskeresinin Süresi Biten Kişilerin Vizesini veya İkamet Teskeresini Yenilemesi gerekmektedir.

Not : (Yabancı uyruklular için her belgeden birer fotokopi istenmektedir)

İÇ NİKAH (HAFTA İÇİ) 150,00 TL

İÇ NİKAH (HAFTA SONU) 250,00TL


DIŞ NİKAH (HAFTA İÇİ) 

EV: 300,00 TL

SOSYAL TESİSLER: 300,00 TL

DÜĞÜN SALONLARI: 250,00 TL

RESTORAN - OTELLER: 400,00 TL

 

DIŞ NİKAH (HAFTA SONU / TATİL) 

EV: 400,00 TL

SOSYAL TESİSLER: 400,00 TL

DÜĞÜN SALONLARI: 300,00 TL

RESTORAN - OTELLER: 500,00 TL


DİĞER BELEDİYELERDEN NAKİL OLARAK GELEN NİKAHLARDAN NİKAH ÜCRETİ + 40,00TL

ŞİŞLİ İLÇESİNDE İKAMET EDEN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÇARŞAMBA GÜNLERİ ÜCRETSİZ

ULUSLARARASI AİLE CÜZDAN ÜCRETİ 98,50TL

DUYURU: Şişli İlçesinde İkametgah Eden Vatandaşlar İçin Çarşamba Günü Kıyılacak Nikahlarda Aile Cüzdanı Ücreti Alınacaktır.