PANDEMİ DÖNEMİNDE SANATA DESTEK VERİYORUZ

Şişli Belediyesi olarak pandemi döneminde,her zaman olduğundan daha fazla,sanatın ve sanatçının yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz ‘Nedim Saban ile Ailece Tiyatro Söyleşisi’nde Türk tiyatrosunun usta isimleri Şişlide buluştu. Halil Rıfat Paşa Parkı’nda gerçekleşen sohbetin konuğu Nevra Serezli ve Murat Serezli oldu.

Konuklarına keyifli vakit geçiren bu etkinliğe Şişli Belediye Başkanımız Muammer Keskin de katıldı. Keskin, Pandeminin neden olduğu istisnai durumlar, kültür ve sanat alanında da zorlu günlerin yaşanmasına neden oluyor. Belediye olarak, bu süreçte sanatçılarımıza ve kültür emekçilerine destek vermenin önemine inanıyoruz. Bu inançla, bu alanında etkinliklerimize, sosyal mesaj kurallarına uyarak, devam ediyoruz.  Bugün de tiyatronun usta isimlerini ağırlıyoruz. Şişli Belediyesi olarak, her zaman sanatçı dostlarımızın ve komşularımızın yanında olacağız” dedi.

Söyleşide Nevra Serezli Şişli, Beyoğlu ve Kocamustafapaşadaki tiyatrolarda yaşadığı renkli anılarını paylaştı. Serezli, “İlkokul beşinci sınıfta mandolin çalıp, Santa Lucia şarkısını söyleyip, kelebek rolüne çıktığımdabu iş bitmişti. Çünkü alkışı beğendim. Çok güzel bir duyguydu” sözleriyle tiyatroya olan tutkusunun ilk tohumlarının nasıl atıldığını da Şişliler ile paylaştı.

Nevra Serezli’nin oğlu olan ve Şişli’de büyüyen Murat Serezli ise çocukluk anılarını konuklarla paylaştı vepandemi sürecinde sanatçıların yaşadı güçlükleri anlattı. Söyleşide ülkemizde değişen kuşaklara göre tiyatro anlayışı gibi birçok keyifli konu da ele alındı.

637371490004158603-FTH_9405.jpg

637371489995408364-FTH_9528.jpg