Sağlık

İlçemizdeki toplum sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine yönelik destekleyici hizmetler sunmak ve teknolojik donanımlı laboratuvar hizmetlerini komşularımıza ve personelimize ulaştırmak ana hizmet politikamızı oluşturuyor. Hasta nakil ambulanslarımız, diyaliz ve cenaze araçlarımızla sunduğumuz ulaşım hizmetinin yanı sıra, dezavantajlı kişi ve grupların sağlık ve sosyal yönden desteklenmesini sağlamak da çalışmalarımız arasında yer alıyor.

SUNULAN HİZMETLER

 • Poliklinik hizmetleri
 • Laboratuvar hizmetleri
 • Sağlık raporları
 • Esnaf muayenesi
 • İşyeri denetimi ve şikayetlerin takip edilmesi
 • Ambulans hizmetleri
 • Diyaliz hastalarını taşıma hizmeti
 • Cenaze hizmeti (defin ruhsatı, nakil ve nakli kabir)
 • Halk sağlığı ve koruyucu hekimlik bilgilendirme toplantıları ve gezici tarama çalışmaları
 • Belediye personeline yönelik iş güvenliği hizmetleri
 • LGBTİ bireylere yönelik poliklinik hizmeti

637338797420226374-IMG_7069.jpg

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Polikliniklerimizde komşularımıza muayene ve tedavi işlemleri, laboratuvar, röntgen ve diş polikliniği hizmetleri sunuluyor.

LABORATUVAR HİZMETLERİ

 1. Klinik Tanı Amaçlı Yapılan Testler;

Rutin biyokimya testleri, hematoloji testleri, koagülasyon testleri, hormonlar, serolojik testler, mikrobiyolojik testler, immünoloji testleri, moleküler mikrobiyoloji testleri

 • Laboratuvarımızda yapılamayan testler anlaşmalı laboratuvarlarda ücret mukabili yaptırılıyor.
 1. Portör Muayenesi, Testleri ve Raporu;

Burun kültürü, boğaz kültürü, gaita kültürü, gaita mikroskobisi, akciğer röntgeni, fiziki muayene

 1. Evlilik Sağlık Raporu

HbsAg, Anti-HCV, Anti-HIV, sifilis, kan grubu, akciğer röntgeni, erkeklerde HB elektroforezi (talasemi için), sonuçların genel değerlendirmesi ve danışmanlık hizmeti…

Laboratuvarımızda yapılamayan testler anlaşmalı laboratuvarlarda ücret mukabili yaptırılıyor.

 637338798174029760-IMG_7248.jpg

RADYOLOJİ HİZMETİ  

Radyoloji ünitelerimizde yenilenen modern bilgisayarlı radyografi (CR) cihazlarımızla ; evlilik ve sağlık raporu için akciğer filmi, işe giriş ve sağlık raporu için akciğer filmi, portör raporu için akciğer röntgeni, muayenede gerekli görülen bazı grafiler ve ultrasonlar çekiliyor.

AMBULANS HİZMETLERİ (Komşu Masa: 444 31 12)

Şişli sınırları içerisinde hayati tehlikesi bulunmayan, sağlık kuruluşlarına muayene ve tetkik amaçlı gidecek, hareket kabiliyeti olmayan ya da azalmış hastalara ambulans ve acil tıp teknikeri donanımlı araçlarla hasta nakil hizmeti veriliyor.

Ambulans hizmeti için 444 31 12 numaralı Komşu Masa’yı arayabilirsiniz.

CENAZE HİZMETLERİ

Şişli ilçesinde vefat edenlerin defin işlemi için mahallinde muayenesi yapılıyor. Muayene sonrası ölümü doğal (normal) kabul edilenlere ölüm belgesi düzenleniyor. Hekim tarafından ölüm belgesi düzenlendiğinde vefat edene ait resmi kimlik belgesi alınarak ilçe nüfus müdürlüğüne gönderiliyor. Ölümü şüpheli bulunanlar ise adli tabipliğe sevk ediliyor.  

Ölüm belgesi için; Şişli Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü

Adres: Merkez Mahallesi Darülaceze caddesi No:12/1, (Şişli Belediyesi Ek Hizmet Binası)

Tel: 444 31 12

637338801744911914-IMG_7111.jpg

Cenaze aracı ve mezar yeri için; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurulması gerekiyor.

Adres: Büyükdere Cad. Zincirlikuyu Mezarlık Alanı Girişi, Şişli

Tel: 0212 312 65 85

  637338800045513433-IMG_6953.jpg

GÖNÜLLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası’nda hafta içi her gün saat 17.00 – 20.00 saatleri arasında, LGBTİ bireylere yönelik danışmanlık ve test hizmetleri anonim ve ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca pazartesi günleri saat 17.00 – 19.00  saatleri arasında psikiyatri uzmanı ve psikologumuz tarafından gönüllü danışmanlık hizmetleri sunuluyor.

Çarşamba günleri 17.00 – 20.00 saatleri arasında Dünya Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi’nin desteğiyle sağlanan Arapça – Farsça tercüman ile Pozitif Yaşam Derneği’nden gelen sosyal hizmet uzmanı tarafından, mülteciler ve pozitif tanı alan bireyler için ortak destek hizmeti sunuluyor.

Cuma günleri ise 17.00 – 19.00 saatleri arasında da Pozitif İz Derneği’nin gönüllü desteğiyle Akran Danışmanlığı hizmetleri sunulmaktadır.

DEZAVANTAJLI KOMŞULARIMIZA YÖNELİK HİZMETLER

İlçemiz sınırları içinde ikamet eden engelli komşularımıza sağlık kurulu raporlarını ibraz etmeleri halinde akülü veya aküsüz tekerlekli sandalye teslim edilebilmekte. Ayrıca gelen bağışları (hasta karyolası, havalı yatak, yürüteç vb.) ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını organize ediyoruz.