#AtatürkMüzesi

#ferikoy

#tesvikiye

#nisantasi

#maçkaparki

#ŞişliCamii

#Mecidiyeköy

#FulyaMahallesi

#Feriköy

#Darülaceze

#mackaparki

#AbdiİpekçiHeykeli

Şişli'de Oturan Vatandaşlara Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi

30.11.2017

18 - 21 Aralık 2017 tarihleri arasında girişimcilik eğitimi verilecektir.

Başvuranların Şişli ilçe sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Kayıt ve Bilgi: 0212 708 86 34

Kontenjan sınırlıdır.

 

Proje adı: Şişli Halkının Girişimcilik Yoluyla Refahının Artırılması

Programın Amacı:

1. Girişimciliğin desteklenmesi

2. Girişimciliğin yaygınlaştırılması

3. Şişli ilçe sınırları içerisinde başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması,

Programın Kapsamı:

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi,

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenir.

KOSGEB işbirliği ile verilecek olan Girişimcilik Eğitimi Programı aşağıdaki konuları içermektedir. Her başlık toplam sekiz saat süreyle alanında uzman eğitmen tarafından verilecektir. Eğitime katılım sağlayacak kişiler belirlenirken cinsiyet eşitliğine dikkat edilecektir. Bununla birlikte, engelli ve toplumun dezavantajlı kesimine mensup Şişlili vatandaşların başvuruları öncelikli olarak değerlendirilmeye alınacaktır. Eğitime katılım maksimum 30 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1. Eğitim Modülü ( Toplam 8 Saat) 1. gün Girişimcilik kültürünün tanıtılması, katılımcıların girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımının yapılması.

2. Eğitim Modülü ( Toplam 8 Saat) 2. gün İşletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklarının katılımcılara aktarılması.

3. Eğitim Modülü ( Toplam 8 Saat) 3. gün İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) çalışmalarının yapılması.

4. Eğitim Modülü ( Toplam 8 Saat) 4. gün İş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları

Toplam Eğitim Süresi: 32 Saat, 4 gün