ŞİŞLİ BELEDİYESİ, HAYVAN DOSTLARI İÇİN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

                        

 

Şişli Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla onları hayvan dostlarıyla bir araya getirdi. İlçede yaşayan hayvanseverler ve kreşlerden gelen yaklaşık 150 öğrenci Nişantaşı Mıstık Parkı’ndaki etkinliğe katıldı.

 

Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu etkinlikte çocuklar, dostlarımızı daha yakından tanıma fırsatı buldu. Çocuklara üzerinde hayvan figürleri bulunan balonlar armağan edilirken, sokak hayvanlarına ve doğada bizimle birlikte yaşayan canlılara nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Etkinliğe katılan çocuklara mama ve su kapları da ücretsiz olarak dağıtıldı.

 

Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Erol Yıldız, ”Çocuklara küçük yaştan itibaren hayvan sevgisinin aşılanması önemli. Bu kapsamda kreşleri ziyaret ederek hayvan sevgisi, yaşam hakkı, empati kurma ve hayvanlarla uyumlu yaşamanın gerekliliği konularında çocuklarla konuşuldu. Çocuklarımızın hayvanları yakından tanıması, onlara temas etmesi için eğitimler sırasında veteriner hekim kontrolünden geçirilmiş, aşıları yapılmış bir kediye dokunmaları sağlandı. Çocuklarımızın bazıları hayatlarında ilk kez bir hayvana dokundular ve kendilerini çok mutlu eden bir deneyim yaşadılar” dedi.