ŞİŞLİ DİKİMEVİ HİZMETE AÇILDI

Şişli Belediyesi olarak istihdama doğrudan katkı yapan yeni bir girişime daha imza attık. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şişli İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, Mülteci Destek Derneği (MUDEM), Save The Children, Göçmen Dayanışma Derneği ve GİZİA Tekstil işbirliğiyle “Şişli Dikimevi”ni hayata geçirdik.

Şişli Dikimevi bir üretim tesisi olduğu kadar mesleki yeterlilik ve istihdam sağlayan bir proje olarak da tasarlandı. İlk etapta MUDEM ve Save The Children işbirliğiyle İŞKUR üzerinden 25 kişinin istihdam edileceği Şişli Dikimevi ile ilçe sakinlerinin yanı sıra, engelli, kadın, dezavantajlı gruplardaki bireylerin hayatlarını idame ettirmeleri amaçlanıyor.

Dikimevi; Şişli Belediye Başkanımız Muammer Keskin, tasarımcı ve modacı Aslı Filinta, GİZİA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu ve kursiyerlerin yanı sıra farklı sektörlerden birçok kıymetli konuğun katılımı ile 29 Eylül Salı günü gerçekleşen törenle açıldı.

 637369937812617671-1.JPG

Açılışta konuşma yapan Şişli Belediye Başkanımız Muammer Keskin, “Pandemi sürecinin yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla kriz ortamına en uygun çözümleri üretmeye odaklandık. Bu kapsamda salgın döneminde en çok ihtiyaç duyulan maske ve tıbbi giyim malzemeleri üreterek çalışmalara başladığımız dikim evimizin açılışını yaptık” dedi. Başkan Keskin ayrıca Şişlili komşularımızın tekstil ve dikim alanında eğitim alacakları ve sosyo-ekonomik açıdan desteklenecekleri bilgisini de verdi.