ŞİŞLİLİ ÖĞRENCİLERE DİJİTAL SINIF İLE EĞİTİM DESTEĞİ

 Eğitimde ‘fırsat eşitliğini’ sağlamak amacıyla Şişli ilçesinde ikamet eden ya da eğitim gören öğrencilerin akademik başarılarını artırmak, öğrencilerin eğitim süreçlerini çağımıza uygun teknolojik hizmetlerle çeşitlendirmek için uzaktan eğitim programı olarak tasarladığımız ‘Dijital Sınıf’ı’ hayata geçirdik. Dijital Sınıf programı ile öğrencilerimize ücretsiz, kaliteli eğitim hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Veliler Başarı Grafiğini Takip Edebilecek

Eğitimlerimiz, alanında uzman öğretmenler tarafından verilecek. Dijital Sınıf hizmetinden yararlanacak öğrenciler, kendilerine ait program şifreleri ile internetin olduğu her alanda telefon, tablet ve bilgisayar aracılığı ile dersleri izleyebilecekler. Öğrenciler tüm derslerin video kayıtlarına, dijital soru havuzu gibi eğitim videolarının tamamına ulaşabilecek; veliler de site üzerinden öğrencilere ait başarı grafiğine ulaşabilecek.

Dijital Sınıf‘tan Kimler Yararlanabilir?

Dijital Sınıf’tan 5. sınıf (dahil) ve 12. sınıf (dahil) arası öğrenciler yararlanabilecek. Sistemde öğrenciler 4K ders videoları, canlı dersler deneme sınavları, dijital TV, rehberlik, istatistikler, takvim, psikolog ve diyetisyen desteği alabilecekler.

4K Ders Videolarıyla Eğitim Verilecek

Şimdiye kadar uzaktan eğitimde kullanılan en iyi ve en gelişmiş teknoloji olan 4K ve çift katmanlı çekim tekniği, öğrencilere, gündelik hayata en yakın formatta, özel olarak hazırlanmış stüdyoda yapılan çekimlerle yüksek kaliteli ders deneyimi sunacak.  Öğrenciler sınırsız depolama alanı ve sanal sunucuları sayesinde, tüm bu videolara erişimde bekleme veya görüntü donması gibi sorunlar yaşamayacak.   

Ayrıca, özellikle mobil cihazlardan da erişim imkanıyla dünya üzerinde en çok kullanılan sanal sınıf uygulaması olan Adobe Connect platformu kullanılacak.

Akıllı Testler ile Başarı Sıralaması Görülebilecek

Öğrencileri çalışma odalarında binlerce ayrıntılı çözümü olan konu testleri ve deneme sınavları bekliyor olacak. Tamamı interaktif olan, zamanlı test ve sınavlar, akıllı test sistemiyle, öğrencinin başarı oranına göre şekil alıyor, öğrencilerin başarı sıralamalarını görmelerini sağlıyor. Yine sistemdeki dijital TV sayesinde

Öğrenciler üniversite tercihi yaparken, meslekleri tam olarak tanımadan tercih yaptıkları görülüyor. Bunun önüne geçmek ve onların ideallerindeki meslekler için eğitim almalarını sağlamak amacıyla, Dijital TV’de meslek tanıtım dersleri bulunuyor.

Ve yine öğrencilerin sınav sürecini yönetme ve sınava mental olarak da hazır olmalarını sağlamak için rehber öğretmenlerimiz bu süreçte aktif olacak.

Öğrencilere Psikolog ve Diyetisyen Desteği de Var

Sistemde yer alan istatistik bölümüyle, öğrencileri katıldığı deneme sınavları ve konu tarama testleriyle izlediği dersleri zaman ve puan bazında görüntüleyebilecek. Yine öğrenciler farklı uygulamalara ihtiyaç duymadan, kendi çalışma odaları içerisinden çalışma takvimini oluşturabildiği, gelecek sınav ve canlı ders oturumlarını takip edebildiği ve kişisel randevularını, hatırlatmalarını girebildiği, çalışma odasına entegre edilmiş özel takvim modülüne sahip olacaklar.

Sistemde yer alacak olan psikolog ve diyetisyen desteği ise öğrencilerin yoğun çalıştığı ve stresli olduğu bu sınav sürecinde en verimli ve sağlıklı şekilde geçirmelerini sağlayacak.