Spor Hizmetleri

Salon Sporu Hizmeti

Şişli Belediyesi olarak en önemli hedeflerimizden biri komşularımızın yaşam kalitelerini yükseltmeye yardımcı olmak, sağlıklı nesillerin yetişmesin katkı sağlamak ve sporu hayatın içine sokmak. Bu amaçla mahallelerimizde spor yapmak isteyip de olanağı olmayan komşularımızın kullanımı için spor salonları hizmeti veriyoruz. Feriköy Mahallesi Spor Merkezi, Yayla Mahallesi Spor Merkezi, Topağacı Mahallesi Spor Merkezi, Halide Edip Adıvar Spor Merkezi, Mahmut Şevket Paşa Spor Merkezi, İzzet Paşa Mahallesi Spor Merkezi ve Gülbahar-Mecidiyeköy Spor Merkezi olmak üzere 7 spor salonu komşularımızın kullanımına açık. Salonlarımızda özel spor eğitmenleri eşliğinde gurup dersleri yapıldığı gibi bireysel olarak da spor yapma olanağı mevcut. Pandemi döneminde alınan tedbirler kapsamında grup derslerine ara verildi.

637340399438395370-1.jpg

Çocuklar ve Gençler için Yaz / Kış Spor Okulları

Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı gelişimi için spor faaliyetlerine özel olarak önem veriyor ve bu konuda hizmetler üretiyoruz. Bu kapsamda yazın ve kışın ayrı olmak üzere spor okulları açıyoruz. Dönemsel yaz ve kış spor okullarında 7-14 yaş arası çocuklarımıza 8 ayrı branşta hizmet veriyoruz.

Yaz ve kış spor okullarımız ilçemize bağlı Yayla Spor Merkezi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Fulya Mahallesi Muhtarlık Sahası ve Fulya Yüzme Havuzu’nda devam ediyor.

 637340401882447129-IMG_9456.JPG

Yayla Spor Merkezi çok yönlü futbol, basketbol, tenis, güreş, karate, cimnastik faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde satranç branşı için eğitim verilirken, Fulya Yüzme Havuzu Yüzme branşı için, Fulya Mahallesi Muhtarlığı sahası ise futbol branşı için kullanılıyor.

Açıkhava Spor Etkinliklerimiz

Sporun yaygınlaşması için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde biri de Açık Hava Spor Etkinlikleri… Dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz şöyle

Belgrad Koşusu: Belgrad koşu etkinliğimiz dönemsel olarak gerçekleştiriliyor. Etkinliğin düzenlendiği dönemde, her pazar 09.00-12.00 saatleri arasında, deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde ücretsiz olarak tüm Şişli’de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Şişli’de yaşayan komşularımızın araçlarımızla Belgrad Ormanı’na götürüyor ve etkinliğimizi gerçekleştirdikten sonra yine özel araçlarla Şişli’ye getiriyoruz.

637340403068121390-FTH_8775.JPG

Açık Hava Pilates, Streching, Total Body, Yoga EtkinliğimizŞişli ilçemizde bulanan parklarımızda dönemsel olarak özel eğitmenler eşliğinden pilates, yoga, streching, total body spor etkinlikleri organize ediyoruz. Her yaştan Şişlili komşumuzun katılımına açık olan etkinliklerimiz pandemi döneminde, sokağa çıkma sınırlandırmalarının kaldırılmasından sonra Maçka Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirildi ve komşularımızın büyük ilgisi ile karşılaştı.