Temizlik Hizmetleri

1-) ÇÖP TOPLAMA:

Günün 24 saati 3 vardiya halinde çöp toplama işine devam etmekteyiz. Sabah 06:00 itibari ile Mahmut Şevket Paşa ve Kuştepe bölgelerimiz ile gece çalışmakta problem olan bölgelerin çöpleri toplanmakta olup, öğlenden sonra tüm ana arterler zamansız ve uygunsuz çöp atılan yerler sürekli ring halinde kontrol edilmektedir.

Gece Şişli Merkez, Kaptanpaşa, Cumhuriyet, Halaskargazi, Ergenekon, Feriköy, Duatepe, Yayla, Paşa, Bozkurt, Eskişehir, Harbiye, İnönü, Teşvikiye, Meşrutiyet, 19 Mayıs, Fulya, Esentepe, Gülbahar, Mecidiyeköy, İzzetpaşa, Halide Edip Adıvar, Halil Rıfat Paşa mahallelerinin çöpleri alınmaktadır.

Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana caddelerden günde 4 defa, sokaklardan ise her gün 2 defa çöp toplanmaktadır.

İlçemiz sınırları dahilinde Nişantaşı semtine ve önemli bazı noktalara 136 adet 3200 lt’lik konteynır yerleştirilmiş olup, bu konteynırlardaki çöpler büyük konteynır boşaltma aracı ile her gün düzenli olarak 2 defa boşaltılmaktadır.

Mini çöp araçlarımızla gece çöp kamyonlarının giremediği yerler ile bölgemizde bulunan çıkmaz sokakların çöpleri toplanmaktadır.

Konteynır yıkama araçlarımız ile tüm bölgelerdeki konteynırların çöpleri boşaltıldıktan sonra her hafta en az bir kez düzenli olarak yıkanıp dezenfekte edilmektedir.

Müdürlüğümüzde kullanılmakta olan damperli açık araçlarımız ile 3 vardiya halinde bölgemizdeki caddelere ve sokaklara atılmış eski eşyalar, mobilyalar, koltuklar vb. toplanmaktadır.

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz olarak çöp toplama ve taşıma işinde; 16 adet küçük çöp kamyonu, 11 adet orta boy çöp kamyonu, 13 adet büyük çöp kamyonu, 3 adet büyük konteynır aracı (çaça), 1 adet konteynır yıkama aracı, 4 adet damperli atık toplama aracı, 5 adet arazöz, 4 adet sıcak sulu mobil kent temizlik aracı, 1 adet ibadethane temizleme aracı, 6 adet mini çöp ring aracı, 1 adet elektrikli çöp kamyonu, 9 adet yol süpürme aracı, 6 adet bölge kontrol aracı, 1 adet hizmet aracı, 2 adet mini golf süpürme aracı ile Belediyemiz sınırlarında günlük ortalama 500.000 kg. çöp toplanmaktadır.

1. VARDİYA : Sabah saat 06:00’dan başlayıp öğleden sonra 15:00’e kadar trafiğe uygun olan yerlerdeki çöpler alınmaktadır.

2. VARDİYA : Öğlen saat 15:00’de başlayıp gece 21:00’de bitmektedir.

3. VARDİYA (GECE) : Bu vardiyada gece semt pazarlarının çöpleri alınmakta ve yıkanmaktadır. Ayrıca gündüz trafiğin yoğun olduğu ana arterler ve bazı mahalleler gece saat 21:00’den sabah saat 06:00’a kadar çöpleri toplatılmaktadır.

1 Günde Toplanan Ortalama Çöp Miktarı : 500.000 kg.

1 Ayda Toplanan Ortalama Çöp Miktarı : 15.000.000 kg.

1 Yılda Toplanan Ortalama Çöp Miktarı : 180.000.000kg.

2-) CADDE, SOKAK VE ANA ARTERLERİN SÜPÜRÜLMESİ:

İlçemiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06:00 itibari ile süpürülmeye başlanmaktadır. Ayrıca saat 15:00 itibari ile tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 23:00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışmaktadır. Gece saat 23:00 itibariyle sabah saat 06:00’ya kadar çöp toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılmaktadır.

Müdürlüğümüz elemanları tarafından kullanılmakta olan çöp süpürme araçları ile ilçemiz dahilindeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülmektedir.

Müdürlüğümüzde çalışmakta olan bayan işçi personel tarafından kullanılmakta olan mini golf süpürme araçları ile Büyükdere Caddesi, Halaskargazi Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi kaldırım ve yol kenarları süpürülmektedir.

3-) GECE VE GÜNDÜZ HAZIR EKİP:

Hazır ekiplerimiz her gün belirlenen semtlerde grup çalışması yapmakta, çöp ev, metruk binalar, boş alanlar, siteler ve yeşil alanlarda temizlik çalışması yapmaktadır.

Gece hazır ekibimiz saat 23:00’de göreve başlayıp, sabah saat 06.00’ya kadar tüm ana arterler ve Nişantaşı, Şişli Merkez Mahallesi, Osmanbey, Bozkurt Mah. Duatepe Mah. Feriköy Mah. Paşa Mah. Fulya Mah. Meşrutiyet Mah. 19 Mayıs Mah. Halide Edip Adıvar Mah. ve Cumhuriyet Mahallesinin temizliğine devam etmektedir.

4-) CADDE VE SOKAKLARIN YIKANMASI:

Müdürlüğümüz tarafından gece ve gündüz olmak üzere tüm bölgelerimizde düzenli olarak yıkama çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Sabah saat 06:00 itibariyle yıkama tankerlerimiz ile düzenli bir şekilde tüm mahalle ve sokaklarımızda yıkama yapılmaktadır.

Gece ise yıkama tankerlerimiz ile 21:00 itibariyle ana arterler ve gündüz trafiğin yoğun olduğu, yıkama yapılamayan semtlerimiz ile semt pazarlarının yıkanması sürdürülmektedir. 

Çok fonksiyonlu kullanılmakta olan sıcak sulu mobil kent temizlik aracımız ile; ilçemiz dahilinde bulunan çöp toplama noktalarında oluşan kirler, ana arterlerdeki kaldırımlar, tüm bölgelerdeki tretuvarlar, çaça konteynırları, 800 lt’lik konteynırlar, konteynır çevreleri yıkanıp, dezenfekte edilmektedir.

5-) İBADET YERLERİNİN TEMİZLENMESİ:

Mobil halı yıkama aracımız ile ekiplerimiz tarafından, ilçemiz sınırlarında bulunan 53 camii-mescit ve 1 cem evinin tüm halı ve iç temizliği ile dezenfekte işlemleri düzenli bir şekilde yapmaktadır.

6-) PAZAR YERLERİNİN TEMİZLENMESİ VE YIKANMASI:

Belediyemiz sınırları içinde bulunan kapalı ve açık semt pazarlarının temizlenmesi, yıkanması ve dezenfekte edilmesi Müdürlüğümüz ekipleri tarafından akşam saat 21:00 ile 01:00 saatleri arası yapılmaktadır.

Ayrıca pazar ekibi iş bitiminde o günkü program dahilindeki mahallelerin temizliğini yapmaktadır.

7-) BOYAMA EKİBİ İLE VERİLEN HİZMETLER

Boyama ekibimiz, ilçemiz dahilinde bulunan cadde ve sokak tretuvarları, yaya geçitleri, hız kesici yol tümsekleri, döner kavşakları, merdivenler, ibadet yerleri ve mezarlık duvarları ile kötü görüntü teşkil eden tüm boş duvarların boyama işlerini yapmaktadır. 

Boyama ekibimiz; ayrıca cadde ve sokaklarda bulunan konteynırları boyamakta, duvarlara yazılan yazıları silmektedir.

Bizden Haberler